Ředitelství silnic otevře úsek jihočeské D3 z Veselí do Bošilce

Článek | 12.10.2017 ČTK

Veselí nad Lužnicí (Táborsko) 12. října (ČTK) - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) dnes otevře nový úsek dálnice D3 Veselí nad Lužnicí - Bošilec dlouhý 5,1 kilometru. Práce, které začaly v květnu 2015, stály 634,7 milionu korun. Řidiči se po novém úseku dálnice projedou pravděpodobně nejdříve kolem 18:00. ČTK to řekl mluvčí ŘSD Jan Rýdl. Stavba navazuje na dokončený úsek dálnice mezi Táborem a Veselím nad Lužnicí.

"Zprovoznění očekáváme někdy mezi šestou a sedmou hodinou večerní. Musíme tam zlikvidovat mobiliář, doplnit svodidla, provést kontrolu čištění, potom na sebe musíme po křížové kontrole kývnout s policií a teprve potom se jezdí," řekl mluvčí.

Na dnes otevíraný úsek navazuje část Bošilec - Ševětín dlouhá 8,1 kilometru, jejíž stavba by měla skončit v únoru 2019. Odhadované náklady činí 1,2 miliardy korun. Letos na konci září otevřelo ŘSD na jihočeské dálnici D3 úsek Borek - Úsilné dlouhý 3,1 kilometru.

Mezi dálnicemi v Česku se D3 nyní podle Rýdla staví nejintenzivněji. "Podle toho, kolik jedeme úseků, kolik kilometrově, je D3 nejbudovanější," uvedl mluvčí.

Dálnice D3 má spojit Prahu s Českými Budějovicemi a rakouskými hranicemi. Celá D3 má měřit zhruba 170 kilometrů, po dnešku bude v provozu asi 50 kilometrů.

vkc dvd