Olomouc koupila poslední parcely pro další část tramvajové trati

Článek | 13.11.2017 ČTK

Olomouc 13. listopadu (ČTK) - Olomoucká radnice koupila poslední pozemky, které potřebuje pro stavbu další části tramvajové trati spojující centrum města s lidnatým sídlištěm Nové Sady. Výkupem pozemků se otevřela cesta k výstavbě pokračování tramvajové trati, která by mohla být zahájena v roce 2019, řekl dnes ČTK primátorův náměstek Filip Žáček (ČSSD).

Druhá etapa tramvajovou trať prodlouží z konečné zastávky Trnkova dál do nitra sídliště Nové Sady. Trať povede z Rooseveltovy ulice přes Zikovu do Schweitzerovy ulice a budou na ní tři zastávky. Náklady na tuto část tramvajové trati se odhadují bezmála na 400 milionů korun, přičemž 85 procent pokryje připravená dotace z integrovaných teritoriálních investic.

Kdyby majetkoprávní vztahy nebyly včas dořešeny, tak podle Žáčka hrozilo, že město nestihne dotaci vyčerpat. "Tímto krokem (výkupem pozemků) jsme úspěšně uzavřeli dva roky probíhající jednání s jednotlivými vlastníky pozemků dotčených touto klíčovou investicí. Jsem rád, že se nakonec podařilo ve všech případech dosáhnout kompromisu a pozemky vykoupit. Teď je před námi dořešení majetkoprávních vztahů pro navazující třetí etapu, která má dovést tramvaj až do Slavonína," uvedl Žáček.

Vyřešení majetkoprávních vztahů do posledního metru čtverečního bylo podle primátora Antonína Staňka (ČSSD) jednou z podmínek pro pokračování trati, která v tuto chvíli končí dočasnou konečnou zastávkou Trnkova. "Projekt má stěžejní význam pro celou jižní část města. Na tramvajovou dopravu bude napojeno nejlidnatější olomoucké sídliště," uvedl Staněk. V této části Olomouce žije zhruba 15.000 lidí, přičemž většina z nich bude podle primátora trať využívat.

První etapa dvoukolejné trati, která spojuje tržnici v centru města s Roosveltovou ulicí a končí v Trnkově ulici, měří 1,4 kilometru a otevřena byla v listopadu 2013. Její stavba stála zhruba 280 milionů. Radnice tehdy na projekt dostala dotaci z Programu švýcarsko-české spolupráce, která pokryla více než polovinu celkových nákladů na stavbu trati.

Petr Běhal kš