Mezi 3. a 12. km směrem na Brno začne v neděli oprava dálnice D2

Článek | 6.10.2017 ČTK

Brno 6. října (ČTK) - Silničáři začnou v neděli opravovat devět kilometrů dálnice D2 směrem na Brno mezi třetím a 12. kilometrem. Oprava má skončit 2. prosince a bude stát 221 milionů korun. Po většinu doby se bude jezdit dvěma pruhy na Bratislavu a jedním pruhem do Brna, uvedl v tiskové zprávě mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl.

Silničáři dálnici D2 opravují systematicky od roku 2013 a příští rok mají naplánované poslední tři úseky. Poté bude 60 kilometrů dálnice z Brna k hranici se Slovenskem v obou směrech hotových.

Pouze jedním pruhem v každém směru se bude jezdit v neděli, kdy se bude chystat dopravní značení, od noci na pondělí se celý jízdní pás na Brno uzavře a bude se jezdit pouze pásem směrem na Bratislavu. Nebude také možné najet na dálnici na exitu u Blučiny směrem do Brna a sjet z něj směrem od Bratislavy.

Od 25. listopadu do 2. prosince se bude pracovat ve středním dělicím pásu a večer 2. prosince se počítá s plným provozem.

Na dálnici D2 zbývá opravit ve směru na Bratislavu úsek mezi třetím a desátým kilometrem, v opačném směru zbývají dva úseky mezi 24. a 43. kilometrem.

mei sd