Luxus oděný do tepla

glfukpdr4ourdua8i1j4.jpg
Článek | 25.11.2013 Stavebniserver.com

Dominique Imbert, zakladatel firmy Focus se narodil v roce 1940 v Montpellieru na jihu Francie. Po studiu literatury v Londýně a Paříži opustil na čas starý kontinet a putoval divokou přírodou Aljašky, pracoval jako pomocná síla v kuchyni na Manhattanu to vše s doktorátem sociologie na Sorboně a profesurou na pařížském lyceu.


V roce 1967 unaven městem vzal do rukou kus černého kovu a začal tvořit ocelové skulptury v poklidu rodné vesnice Montpellier. První věc vyrobil do své dílny pro svou osobní potřebu. Výsledek ho nadchnul a zamiloval si tento způsob osobního vyjádření převtěleného do funkčního výrobku - a tak začal Focus.

 

Dominika Imberta v jeho životě nezajímají trendy a ignoruje vliv modernismu. Řídí se vlastní intuicí. Jeho tvorba je něco víc než odraz konvence, studená algebra co utváří naší současnost. Je to odraz vnitřního světa a stavu duše. Pro člověka hledajícího originalitu a výjimečnost, je Focus tou pravou volbou.

 

Přijďte se i Vy podívat na vzorovou instalaci Focus do výstavních prostor firmy Krby Turyna, výrobcem autorizovaného zástupce pro montáž krbů Focus v ČR.
 

Všechny modely značky FOCUS jsou opravdovým originálem. Tento designový rukopis je patrný na první pohled a zřetelně převyšuje vše co v tomto pojetí prezentují ostatní výrobci. Tyto avantgardní krby trvale sbírají ceny za design a jsou oblíbené po celém světě.

 

Zajímavým je rovněž fakt, že tyto krby nenajdete pouze v privátních  instalacích, ale i v prostorách, kde byste je normálně nehledali, jako jsou muzea či galerie.

 

Všechny krby jsou zhotoveny z černé oceli, povrchově upravené  černým lakem, který je charakteristický pro všechny modely Focus.

 

Průhledy jsou vyrobeny z pyrokeramického skla, které je odolné vůči vysokým teplotám. Pro snadné otevírání jsou vybaveny studenou rukojetí, díky kterým se nijak nespálíte. Oheň v jeho nejpřirozenější podobě a formě to je Focus! Nehledejte zde elektronickou regulaci a podrobný padesátistránkový manuál k obsluze. Zapalte oheň a vnímejte ho v jeho jednoduchosti a kráse.

 

Úspěšný prodej krbů Focus po celém světě potvrzuje správnost nastoupené cesty. Touha lidí po nekomplikovaném a klidném odpočinku v přirozeném duchu je to co Vám může toto řešení nabídnout. Proto v pestré nabídce u firmy Krby Turyna můžete posoudit originalitu mnoha řešení vyhovující Vašim představám, které společnost realizuje dle individuálních požadavků. Bohaté zkušenosti s montáží a jejich profesionalita  jsou zárukou preciznosti a splnění očekávání do posledního detailu.