Dejte oknům solární štít!

qcshuxw2qhvzzvcw2tlc.jpg
Článek | 19.4.2017 RENOLIT Group

Také jste už v letních měsících zažili řádně ohřátý okenní rám? Že se vám okenní rámy dokonce zkroutily? Stav, který rozhodně není v pořádku, ale zároveň situace, která vůbec nemusela nastat. Výrobci oken totiž dnes používají folie RENOLIT EXOFOL, které oknům dodávají solární štít.

 „Výhody tzv. Solar Shield Technology ocení především tmavé dřevodekory nebo tmavé barvy s extrémními absorpčními schopnostmi. Zvýšená absorpce tepla může vést k nežádoucímu změkčování okenního profilu a tím dochází k jeho postupné nežádoucí destrukci. Snahou je tedy tuto zátěž minimalizovat a zabezpečit, aby teplota profilu nepřekračovala 60 °C. A to je přesně role pigmentu ve folii RENOLIT EXOFOL. Tvorba tepla v profilu je redukována o více než 10 °C. Odrážení infračerveného záření nechrání pouze fólii samotnou, ale i vrstvu lepidla a rovněž profil, a to bez ohledu na to, zda je vyroben z bílého nebo tmavého plastu,“ uvádí Ladislav Csanda, ředitel RENOLIT Tábor s.r.o., která je českým dodavatelem tohoto provedení exteriérových folií.

Většina oken je orientována právě na strany s maximem slunečního svitu, a proto se při nákupu tohoto pevného stavebního prvku rozhodně vyplatí zajímat se o moderní technologie prodlužující životnost okenních rámů.