ADMINISTRATIVNÍ BUDOVA TOWER B V BRNĚNSKÉM AREÁLU SPIELBERK OFFICE CENTRE BYLA OCENĚNA V SOUTĚŽI CEE GREEN BUILDING AWARDS

hdgrzj.jpg
Článek | 16.12.2012 Stavebniserver.com

2. ročník soutěže uspořádal respektovaný portál EuropaProperty.com, který mapuje dění především na realitních trzích zemí bývalého východního bloku. Soutěžilo se celkem v 18 kategoriích a o vítězích rozhodovalo na 200 profesionálů z realitní branže. Slavnostní ceremoniál se konal ve Varšavě.

 

Brněnský mrakodrap Tower B zvítězil v kategorii BREEAM Design-Phase Certificate, kdy jako jediný z 8 oceněných projektů získal certifikát BREEAM se známkou Excellent. Ve stejné kategorii bylo dále oceněno 6 projektů nacházejících se na území Polska a jeden rumunský projekt. Všechny tyto projekty získaly certifikát BREEAM s nižší úrovní, konkrétně „Good“ a „Very good“.

„Toto ocenění není pouze úspěchem našeho projektu, ale je to i pozitivní signál pro Brno a okolí, které se může dostat do hledáčku nových investorů. Ti mohou profitovat z vynikajících podmínek, které region po všech stránkách nabízí,“ říká Remon Vos, ředitel společnosti CTP.

Tower B v areálu Spielberk Office Centre je vysoká 85 metrů, má 20 podlaží a náleží k ní téměř 500 parkovacích míst. Jde o první budovu v Brně, která byla již od zahájení prací na projektu navržena v souladu s nejaktuálnějšími standardy na požadavky tzv. zelených budov. Od jara letošního roku zde na dvou podlažích působí firma Honeywell. V nejvyšších patrech budovy připravuje společnost CTP konferenční centrum, zasedací místnosti a vzdělávací centrum pro nájemce Tower B.